India · 12 Days · 9 Moments · October 2016

Kusti Nõlvak

What you are doing? (with Indian accent)


5 days ago

Varanasi - igavene linn Gangese jõe kaldal. Siia saabudes sai kokku ühe sõbraga LAV-ist kes mulle külalistemajas ruumi sebis ja linnas ringi näitas. Kuigi linn ise on tavapäraselt supertihe ja lärmakas siis vanalinn kus ööbisin on autovaba ja mõnusalt vaikne. Siinsed kitsad tänavad on muidugi väga räpased ning lehmi, ahve, koeri ja kerjuseid täis, kuid mingit moodi ka armsad. Palju hubaseid kohvikuid kus välismaalased omavahel tutvuvad ning reisimuljeid jagavad. Samuti Gangese jõgi on imeilus, muidugi taas väga räpane, kuid sobib siia suurepäraselt. Jõekaldal põletatakse surnukehasid ning viiakse läbi matuserituaale, sest kui su viimne teekond algab Ganga jõest, siis ootab sind ees Nirvana. Jõgi on kõigile püha, selles käiakse end pesemas ning seda viiakse koju pudelitega kaasa, põhjuseks siis selle väidetavad raviomadused. Päikesetõusul paatidega jõel aerutades näed kaldal asuvad linna super valguses ja päikeseloojangul toimuvad ka igaõhtused tuletseremooniad jõe auks. Vägev.

9 days ago

16h konditsioneerita ülerahvastatud rongis üle elatud, jõudsin Bodhgaya linna, kus otsisin veidi rahu ja vaikust. Selles budistlikus linnas jõin hommikul mõnusat masala chai'd, külastasin vapustavat Mahabodhi templit, (kuhu mobiiltelefonidega sisse ei lasta - win) nägin leinavaid Tai inimesi, istusin puu all, kus Buddha valgustus, kohtusin mungaga, kellega rääkisime elust ja sõime melonit, ronisin puu otsa ja külastasin heategevuslikku kooli. Siiani parimad elamused Indiast :)

10 days ago

Aga it's not all sunshines and ponies siin, need tingimused kus kohalikud elavad on rasked. Kohe Taj Mahali müüri taga olid sellised vaated. Levinud on lehma "kookide" kuivatamine päikese käes ja hiljem nende kasutamine küttematerjalina. Vahel ka ehitusmaterjalina. Mudas poolpaljalt mängivad lapsed tulevad igal võimalusel raha kerjama, nagu vanemad neile on tublisti õpetanud. Pettureid näeb kõikjal ja usaldust vähe, vähemalt inglise keelt räägivad hästi :)

14 October 2016

Esimene rongireis Indias seljataga kõige odavamas klassis, veidi palav ja haisev, aga muidu ok. Piilusin veidi Agra linnas ringi - väga vaene paik - kitsed, lehmad, ahvid ja väikesed lapsed jooksevad tee peal, kerjamine igal nurgal. Samas märkasin ka palju viisakust ja naeratusi. Ja isegi politseinik Taj Mahali taga asuvas pargis oli hea vestluskaaslane kui ta mind viimase lahkujana minema ajas. Homme saan Taj Mahali sisse ka vaadata, täna ei lastud: The Taj Mahal is closed on Fridays - pidavat common knowledge olema.

13 October 2016

Väike sightseeing Delhis, koos uue hurmurist sõbraga, kohutavalt palju rahvast kuhu ka ei läheks. Õnneks sai Lodhi Gardenis veidi rahu, rohelust ja vaikust. Homme hommikul põgenen rongiga suurlinnast ja vaatan kui palju rahvast Taj Mahali juures on. Vaevalt, et palju..

11 October 2016

Kohalikud põletasid pahade jumalate ja Pakistani kujusid. #Heavyfireworks #Enameikuule
Jalutasin mööda öist Indira Gandhi lennujaama ümbrust oma bookitud hotellini ja see oli väike seiklus omaette. Palju kodutuid, vaesust, rotte, prussakaid ja kahtlaseid inimesi. Esmamulje polnud just parim, aga I survived. Delhisse jõudes sain uurisin turismibüroodest infot what to do in India. Inimesed päris üllatunud kui ma neile ütlen, et ei tea kaua ma siin olen, kuhu minna tahan ja mis eesmärk mul siin on. Aga nii ma täpselt tunnen. Anyway sain ühe sõbra, kelle juures ööbin täna 8 euri eest ja loodan, et mind päris paljaks ei varastata. Fingers crossed 😄

10 October 2016

Hei sulle, keda kotib kas ma olen elus või mitte 😁 panen siia lühidalt kirja mida põnevat mul ette on tulnud. Don't expect anything pretty. Mostly pictures :)
Last early breakfast with my loved ones and I'm off.