Ireland · 7 Days · 108 Moments · October 2014

Anna Veverkova

Roadtrip Irskem po vlasní ose.


20 October 2014

Návrat do Prahy... Ach jo 😊
Díky tomu, že jsme přišli s posledními opozdilci získáváme zdarma možnost sedět na konfortních emergency místech 😇
Odlétáme domů 😢
a je tooo, díky nákupu piva jsme málem zmeškali letadlo! 😄
Pápá autíčko ❤️
Čistíme auto. €1 za vysavač, €2 za sprchování auta
Trim Castle Přicházíme přesně na otevírací dobu. Jsme natěšeni na poslední irskou prohlídku a ty parchanti na vrátnici nám oznamují, že do hradu můžeme jen s guidem a ten půjde nejdříve za 30minut + prohlídka má trvat hodinu... To nestíháme kvůli letadlu. Tohle nebude dobré hodnocení ...
Poslední snídaně

19 October 2014

Poslední večeře
Trim Castle Hotel
Trim castle Na webu je psaná otevírací doba do 18:00 a poslední prohlídka na hodinu před zavíračkou. Přijíždíme v 16:38 a už nás nechtějí pustit dovnitř... Parchanti. Na nástěnné tabuli je vývěska, že mají "zimní otevírací dobu" do 17:30... Tak za A) na webu je jen jedna otevírací doba a za B) přijeli jsme jen o 8 minut déle. Kdybychom nemuseli dlouho hledat místi na parkování, tak jsme tam! Grrr
Newgrange Naprosto dokonalé místo! Z celého roadrtipu tu trávíme nejvíc času. Na recepci Brú na Bóinne přijíždíme kolem 13:00. Tour nám je přidělena na 13:15, ideální. Přes hlavní centrum jdeme směrem na malý autobus, který nás veze přímo před Newgrange. Následuje komentovaná (perfektní!) tour a cca ve 20ti lidech vstupujeme dovnitř. Je to tu naprosto dechberoucí 😊. Na prohlídku vnitřku + okolí máme hodinu. Nasedáme zpátky a další hodinu si prohlížíme muzeum a krátké video. I tady je to nádherné 😊.
Přijíždíme přesně v 10:00, což je dnes i otevírací doba. Je neděle, což znamená, že je parkování zdarma. Před vstupem je narváno a první 3 guided tour jsou už vyprodány. Půjdeme v 10:45 na řadu. Před vstupem jsou 2 podlaží muzea vězení, kde zatím trávíme čas. Samotná prohlídka je pro mě hodně emotivní a zajímavá. Určitě doporučuji navštívit.
Navigace hlásí: "Pokračujte po cestě 80km"
Kells Priory Doslova bobkové minové pole! 😄 Je tu rozlehlý areál lemovaný zříceným opevněním.
Snídaně v B&B

18 October 2014

McCarthy's B&B
Hore Abbey Tady se už krav nebojím a dokonce si je i fotím! Je odtud super výhled na Rock of Cashel
Rock of Cashel Nádhera 😊. Obrovská, stará budova s doopravdy vysokými stropy.
Vista
Stone Forge Prudký vítr a štiplaví déšť.
Vista
Vista
Ballinskelligs Castle Maličký hrad, ukrývající se za krásnou písčitou pláží.
Coom Wedge Tomb Hrobka je celkem daleko za plotem. Nezdá se být přístupná.
Vista
Vista
Vista
Vista
Vista
Pomocník fotografa 😊.
Vista
Vista
Vista

17 October 2014

Leacanabuaile Stone Fort Šíílený a prudký dééšť! Nádherný západ slunce nad horama 😊
Ballycarbery Castle Ok, jsem holka z města, která má respekt z krav! 😄😄
Kerry Bog Village Museum Malé, ale útulné historické museum. Ubsahuje asi 6 domečků, jsou vybavené různými řemesly.
Nechce se nám odmlžit sklo 😄
Vista v bezpečí auta
Vista
Vista
Vodopády v horách vytvořené díky vydatnému dešti.
Molls Gap :: vista
Vista
Hot meal
Ladies View :: vista
Malý zámeček uprostřed hor
Muckross Abbey Klášter umístěný v národním parku. Uprostřed budovy je nádherný tis. Celé místo má úžasnou atmosféru. Cca 15ti minutová procházka parkem.
Ross Castle Za 20 minut začne prohlídka, na kterou my ale nečekáne. Procházíme se kolem hradu. Je tu malý přístav.
Minard Castle Vysoké kulaté šutry na břehu. Samotný castle je díky své nestabilitě nepřístupný.
Graigue Standing Stone Foto přes plot s jedeme dáál.
Bee Hive Huts Nikdy se neptejte Ira, jestli můžete zaplatit v librách! 😄 Pěkné BeeHives, největší je zrovna v archeologické rekonstrukci.
€2 vstup?Zrovna tady? really? Pravděpodobně babka zkouší vybrat vstup na veřejném místě. Tady to mělo být zdarma. €4 eura opravdu neplatíme a jedeme dál
Slea Head Šílený vítr a vysoké vlny.
Veřejně přístupné a nenápadně zastrčené místo. Zase jej máme sami pro sebe. Když nasedáme do auta, začíná vydatný 2 minutový déšť.
nádherné město!
Vista :: Naprosto šííílený vííítrr
Conor Pass :: průjezdní bod
Vyrážime :)

16 October 2014

3. Ubytování :: Fels Point
Rychlí nákup v místní lokálce
Cliffs of Moher
Doonagore Castle Rychlá zastávka pro nafocení privátního hradu.
Poulnabrone Tady se u ně dostavil wow efekt 😊. Při odchodu začíná pršet.
Temple Cronan Malé parkoviště je u farmy. Exkrementy jsou úplně všude. K zřícenině kostelíka procházíme kolem kravího stáda, které nám stojí v cestě.
The Burrens, vista point
The Burrens
The Burrens
The Burrens
Začíná oblast The Burrens 😊
Kilmacduagh Pěkná procházka kolem zřícenin kostelíků. Nejvíce mě zaujala věž, která nemá žádný viditelný vchod.
Atheney Castle Přijíždíme k malému hradu Atheney. Dá se celý projít za krásných 15 minut. Svítí skuníčko a je teplo. Svačíne před hradem 😊.
Tankujeme
Clonmacmoise Svítí sluníčko, trošku mrholí a my jdeme ještě před otvíračkou na první stanoviště. Dostáváme u vstupu tištěné povídání v češtině. Jsme tu skoro sami. Procházíme se po starém hřbitově s užíváme si atmosféru. Přicházejí další a další turisti. Asi nějaký zájezd. Máme štěstí, že jsme si už vše nafotili. Chceme si dát ještě kávu sebou, ale neteče voda.
B&B Arch House 😊 Snídáme a pomalu se připravujeme na nadcházející den. Můj náramek Jawbone UP za včerejšek ukazuje nachozených 12,3 km. To ujde.

15 October 2014

Jsme v nejstarší hospodě v celém Irsku! Pecka!! Guiness pěkně kope! ❤️ PS: I tady se objednává pouze na baru 😜 PSS: Murphy's ne sladší než Guiness! PSSS: Živá muzika začínáá PSSSS: Bulmer je taky super! 😇
2. ubytování :: Arch House B&B Vítá nás tu Ir, který vypadá úplně jako Ind.
Carrowmore Megalithic Cemetery Přijíždíme k uzamčenému parkovišti, přelézáne první plot a kocháme se hrobkami. Mám smíšený pocit. Vím, že bysme tu neměli být, ale místo je přímo nádherné a vstup jsme si prakticky zaplatili v rámci permice... Přicházíme k nejznámějši "kruhovité" hrobce a fotíne ji za všech stran. Při zpáteční cestě na nás štěká malý oříšek. Hlídač jeden! Naštěstí se bojí víc on, než my. Štěká, ale drží si odstup. Přelézáne další plot a jdeme k vysoké "kamenné pevnosti", uvnitř které je další veliká hrobka. Začíná se stmívat a trošku mrholí. Nádhera! Už jen pro ten zážitek a fotky bych zídky přelezla znovu 🙊.
Sligo Abbey Poslední vstup na tohle místo je v 17:15. My přišli přesně v 17:13. Kupujeme si zde "heritage" permanentku. Klášter je malý a dá se projít za chvilku. Jsou tu staré fresky a hroby doslova na každém kroku. Je to první místo, kde nám pokapává.
Obrovská hora s plochým vrcholem.
Classiebawn Castle Rychlé fotky soukromého zámku.
Krásný průjezd mezi horama
Opouštíme Severní Irsko
Ucpaná ulice kvůli přespolnímu běhu?
Downhill Demesne and Hezlett House Dnes se neplatí vstupné. Procházíme celým komplexem až k útesu, kde stojí malá kaplička. Od kaple je opět krásný výhled na pláž.
Dunluce Castle Moc pěkná zřícenina na břehu moře 😊. Pán na recepci je velice příjemný. Výhled na útesy stojí za to. Poprvé využívám studentskou slevu. Po hradní procházce si kupujeme kávu sebou a vyrážíme dál.
Giant's Causeway 2
Giant's Causeway Po průchodu hlavní halou je cesta kolem břehu zhruba kilometr daleko. Je možné zaplatit libru a kousek řidiči autobusu. My jdeme pěšky, posloucháme audioprůvodce a užíváme si cestu. Na místě skoro nikdo není. Máme to tu téměř sami pro sebe. "Schody" jsou úchvatné. Ani se mi nechce věřit, že vznikli jen tak, bez lidského zásahu. Je to tu perfektní. Na cestu zpátky jedeme autobusem a pak huráá na další místo.
Carrick-a-rede ❤️ Těsně před otevíračkou přijíždíme na dnešní první stanoviště. Na parkovišti jsou pouze auta zaměstnanců. Je sucho a fouká silný vítr. Při nákupu vstupenek nás vítají usměvaví pánové a říkají, že jsme dnes dost možná první a poslední návštěvníci. Cesta k lanovému mostu je odhadem 1km daleko. Jdeme po pobřeží a síla větru se pořád zvyšuje. Jdeme po malém s naklánejícím se mostě. Šíleně fouká. Pohled pod námi je nepopsatelný 😊. Na ostrůvku mi vítr odfoukl krytku od foťáku. Naštěstí jsme ji stihli zachránit a nespadli jsme z útesu. Tohle místo určitě stojí za návštěvu! Kupujeme si ještě ranní kávu a jedeme dál.
Ballintoy Snídáme v přístavním městečku. Koukáme na šileně studené moře a jíme luxusní sýry, které jsme včera večer koupili.
Vyjíždíme ...
Krásné Irské ráno 😊

14 October 2014

První check-in. Zvládli jsme tooo!
Projíždíme Belfastem
Večeřéé
Přejíždíme hranice do severního Irska. Hranice jsou ozbačeny pouze značkou. Žádné ID není potřeba 😊
Old Mellifont Abbey Chvilku po příjezdu sice začíná být opravdická tma, ale i tak nám nic nebrání v procházde po zříceninách kláštera. Kolem temných uliček se pevně tisknu ke Zdeňkovi. Velkým foťák nechávám kvůli tmě v autě.
Monasterboice Přijíždíme za mírného šera a užíváme si strašidelnou hřbitovní atmosféru. Velikánské irské kříže mají něco do sebe 😊. Potkáváme místní, kteří na hrobech zapalují svíčky - mezi těmi starými hroby jsou i hroby moderní.
Fourknocks Passage Tomb Úžasný zážitek! Každý si za depozit €20může vypůjčit klíč do hrobky! My to udělali. Být sama v hrobce starší než pyramidy je zajímavé 😊. Klíč vlastní starší paní, která bydlí až 1 míly od Fourknock. Připravte se na to a určitě si vemte baterku 😉!
Máme první komplikaci! Auto je super, ale do zdířky klimatizace nejde dám naše GPSka. Nedá se nic dělat - museli jsme ji dát na otvoru pro CD. Snad se nic nerozbije 🙈🙊!
Při výstupu z letadla chvátáme co nejrychleji pro auto. Přicházíme k okýnku naší autopůjčovny, kde nám na papíře ukazují cestu k shuttle busu, který nás odveze k autu. Skoro běžíme! A ještě k tomu špatně! Vracíme se zpátky do letištní haly pro instrukce... Tak znovu - za halou doprava - a pak hned do leva. Ok no. Sedíme v shuttle busu, jdeme k okýnku. Ukazujene doklady. Bereme klíčky od auta a jedeme 😊!
Letadlová selfííí ...
a letíme 😊
Jsme na letišti Václava Havla a čekáme na letadlo do Dublinu!