Europe · 24 Days · 39 Moments · April 2018

Rejs po Adriatyku na Majówkę


4 May 2018

Ostatnie zakupy pamiątek i czas wracać do domu :) Koniec majówki i koniec wakacji ! Na szczęście pogoda dopisała i zgodnie z planem zwiedziliśmy nasze wytyczone miejsca :) Miło będziemy wspominać ten majówkowy wypad :)

3 May 2018

Wycieczka Gondolą.
Kolejny dzień w Wenecji. Pogoda dopisuje, wiec wybieramy się na wycieczkę promem na wenecką wyspę Burano. Przepiękne kolorowe budynki witają nas już od progu.
Nasz Apartament w Wenecji.

2 May 2018

Wieczór w Wenecji.
Most Rialto.
Płac Św. Marka.
Port Wenecja. Koniec naszego rejsu, ale nie koniec wakacji ;) Planujemy zwiedzać Wenecję przez następne 3 dni. Płyniemy z Cruise Terminal wodną taxi do naszego apartamentu w centrum Wenecji.

1 May 2018

Ostatni wieczór na statku ... wracamy do Wenecji ...
Jeszcze spacer wzdłuż plaży i powrót na statek. Czas relaksu i wyciszenia ;) A w tle za Markiem i Oskarem, wzgórze Marjan, na które wjechaliśmy.
W ostatniej chwili decydujemy się także na wycieczkę na wzgórze Marjan, skąd rozpościera się przepiękna panorama.
Zwiedzanie Splitu zaczynamy od spaceru wzdłuż portu oraz Starówki.
Port Split. Po porannych ćwiczeniach czas na zwiedzanie kolejnego portu :)

30 April 2018

Dyskoteka na górnym pokładzie.
Po zwiedzaniu Czarnogóry powrót na statek. Wieczór zapowiada się wesoło ;) dziś wieczór na biało 👨‍🍳🍽 Po kolacji jak zwykle występy w teatrze oraz dyskoteka na górnym pokładzie 💃🕺 A statek kieruje się w stronę Chorwacji.
Powrót do Kotor i zwiedzanie Starówki.
Miasto Budva.
Port Kotor. Rodzina się podzieliła. Cześć osób pojechało na wycieczkę z pilotem. My natomiast wybraliśmy wyjazd indywidualny. Kierowca z lokalnego biura podróży zabrał nas do słynnego miasta Budva. Po drodze zobaczyliśmy słynną plażę, gdzie odbywają się koncerty oraz podjechaliśmy zobaczyć wyjątkową wyspę San Sebastian. Wyspa jest prywatna, a za wjazd płaci się ok 10 Euro/os.
Przez zatokę płynęliśmy prawie 3h. Widoki były cudowne!
Podczas śniadania statek zbliża się już do portu w Czarnogórze.

29 April 2018

Po intensywnym zwiedzaniu powrót na statek. Czas na relaks. Statek odpływa do kolejnego portu, tym razem płyniemy do portu w Kotorze - Czarnogóra. ... ale jeszcze przed nami wieczór kapitański 👨‍✈️🥂 ...
San Marino.
Port Ravenna. Całodniowa wycieczka do położonego ok 100 km dalej - San Marino. Wycieczka była indywidualna. Jeszcze w Polsce zarezerwowaliśmy sobie transport do San Marino i z powrotem. Kierowca spisał się na medal ! 👍

28 April 2018

Pierwszy wieczór na statku :)
Wypływamy w stronę Ravenny.
Pierwsze chwile na statku MSC Poesia.
Trasa naszego rejsu po Adriatyku.
Sobota. Nocleg w hotelu, śniadanko i przejazd do Terminal Cruise, gdzie przypływają statki pasażerskie. Statek już na nas czeka :) Wypływamy o 17.00. ... zwiedzanie Wenecji zostawiamy sobie po rejsie ...

27 April 2018

Nasza wycieczka na majówkę zaczyna się w Wenecji 🎭 Przelot Warszawa Okęcie - Wenecja Marco Polo w piątek o 16.00.