Greece · 6 Days · 7 Moments · August 2017

Korfu sierpień 2017


14 August 2017

Gastouri i wspaniały pałac Achillion. Dawna letnia rezydencja Sissi, cesarzowej Austrii, słynie z pięknych ogrodów z imponującą kolekcją rzeźb przedstawiających greckich bogów, mędrców i bohaterów mitologicznych. Ciekawa historia, pełna tajemnic i jakże zaskakująca i rozkapryszona bohaterka.
Moraitika - nasza miejscowość docelowa - ale stolica, stare miasto, klimat, ludzie i restauracyjki skradły moje serce całkowicie. Mogłabym tam spędzać każdy wieczór a zakupy w butikach jak dla mnie były nieporównywalne z tymi we Włoszech 👠
Wizyta w wytwórni charakterystycznego dla Korfu likieru z kumkwatu - pyszna degustacja słodkości, prawdziwej oliwy ze świeżo pieczonym chlebem i najróżniejszego rodzaju likieru od niskiej po niebotycznie wysoką zawartość alkoholu.
Północno-zachodnie wybrzeże wyspy i jej najpiękniejsza, „pięciopalczasta” zatoka Paleokastritsa. Na jednym ze wzgórz, znajduje się najważniejszy klasztor na Korfu - Moni Theotokou i przyklasztorne muzeum ikon. Obowiazkowy punkt programu to rejs motorówka po jaskiniach i najcudowniejsze Blue eye oraz kąpiel w pięknych zatoczkach choć o dziwo bardzo zimnych niemal nasz Bałtyk. Przejazd do Bella Vista - punktu widokowego, skąd roztacza się wspaniały widok na zachodnie wybrzeże. Widoki zapierające dech w piersiach, niejednokrotnie wykorzystywane w filmach i reklamach - chociażby w nowej reklamie Itaki. Nie wolno zapomnieć o zjedzeniu przepysznego, wyciągniętego prosto z pieca kawałka sernika w czasie rozkoszowania się widokiem Bella Vista.

11 August 2017

Canal D'Amour - Kanał Miłości - faktycznie można się zakochać... Wspaniałe miejsce na odpoczynek,można bez końca słuchać szumu morza,spacerować nad plażami i podziwiać to piękne miejsce.

10 August 2017

Najlepszy sposób na zwiedzenie wyspy to wypożyczenie samochodu. Z jego dostępnością bywają jednak duże problemy gdyż cena jest zaskakująco niska. Podróż z północy na południe, pomimo ze to tylko około 70 km to droga ze względu na niekończące się zakręty i wąskie uliczki (gdzie często z wielkim trudem mieści się jeden samochód o autobusie niewspomnianych...), trwała bardzo dllluuuugooo. Widoki - z jednej strony góry z drugiej morze- rekompensowały nam cały stres związany z podróżą. Ale gdy w końcu dotarliśmy do celu to widok morza i plaży z białym piaseczkim nas zachwycił!!!! Kolor morza niesamowity - cudowny całodniowy relaks.

9 August 2017

Korfu - krystalicznie czyste Morze Jońskie mieniące się błękitem, pachnące plantacje pomarańczy i cytryn. Stare Miasto Korfu pełne wspaniałych zabytków. Nas już pierwszego dnia leżaki parzyły w tyłki i wybraliśmy się w rejs wzdłuż wyspy w celu zwiedzenia stolicy wyspy, która z pewnością zaskoczy każdego turystę ciekawą mieszanką architektoniczno-kulturową. Spacerując wąskimi uliczkami miasta, trudno uwierzyć, że jest się w Grecji. Najwieksze atrakcje starego miasta: stara i nowa twierdza, kościół patrona wyspy św. Spirydona z jego relikwiami, ratusz, katedra św. Teodory i odpoczynek pod słynnymi arkadami przy placu Spianada. Miasto Korfu jest jednym z najbardziej eleganckich miast na wyspach greckich, znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i bezgranicznie jestem w nim zauroczona od pierwszej chwili!!!