Europe · 3 Days · 33 Moments · August 2016

Rogoznica, Croatia


10 August 2016

Były pyszne
Dorady po przygotowaniu ale przed zjedzeniem
Dziś po plażingu będą na obiad świeże ryby Dorada dziś rano kupione na targu.
Po śniadaniu zawiozłem rodzinę na plażę i odstawilem auto pod dom. Sam spacerkiem idę do nich. 1,2 km. Idąc przechodzę obok targu ze świeżymi owocami i rybami. Dalej pirsem łączącym wyspę Rogoznica z lądem. Pogoda dziś znów super. Nasza plaża rano jest zawsze pusta.
Kolejny poranek zapowiada się super

9 August 2016

Wieczorem kolacja Burek, pizza, Bushmills z Colą i lodem
Nocne życie w Rogoznicy
Rozrywka dla dzieci
Szybki spacer na półwysep, aby dojść na jego koniec
Odpoczynek
Spacer po Marina Frapa
Dragons lake Po obiedzie wybraliśmy się na spacer w stronę Marina Frapa. Tuż przy Marine znajduje się niespotykane nigdzie indziej słone jezioro w środku lądu, zwane jeziorem smoka. Jest wyjątkowym miejscem do uprawiania skoków do wody.
Po obiadingu są świeże owoce: winogrona i figi. Teraz jest czas na relaks bo po 17:00 wybieramy się na spacer uliczkami Rogoznicy. Kto wie gdzie pójdziemy.
Już po plażingu. Jemy pyszne spaghetti.
Spacer brzegiem
Plażing
Odpoczynek na plaży
Sprzedaż ryb ze statku
Pierwszy dzień zaczynamy od plaży. Rodzina juz na miejscu. Ja odstawiłem auto pod dom i idę pieszo
Pierwszy poranek nad Adriatykiem

8 August 2016

Wieczorem od 20:30 do 22:00 byliśmy na wieczornym spacerze po nabrzeżu Rogoznicy. Trochę ludzi się przewija po deptaku. Sama Rogoznica jest kamyk miasteczkiem portowym z dużą Mariną. Jutro z rana wybieram się na poszukiwania dogodnej plaży. Dzien zacznie się wcześnie.
Jesteśmy na miejscu. Widoki z parkingu. Podróż minęła bez problemów. Pogoda była wyśmienita, droga długa a czasami nudna, choć w danej Chorwacji autostrada biegnie przez góry. Wiele tuneli po drodze, najdłuższy miał prawie 6 km.
Parking duży, plac zabaw dla dzieci ale miejsca tylko dla gości restauracji. Porażka. Parking przy stacji ina przy autostradzie na Split
Autostrada 48 kn
Przekraczamy granice Slowenia Chorwacja Kolejka na granicy
Tankowanie paliwa, Ptuj. Cena 1,174 Zatankowałem 49,92
Granica Austria Słowenia. Chcieliśmy kupić winiety, ale są do wyboru dwie: tygodniowa za 15 euro i miesięczna za 30 euro. Przez Słowenię mamy przejechać tylko 60 km, więc zdecydowaliśmy nie korzystać z autostrady i zaoszczędziliśmy ponad 120 zł.
Ciekaey dom
Tu kupujemy Winiety na autostrady w Austrii 17,60 euro 2 x po 10 dni
Pierwszy postój. Toaleta i zakupy czekolady przez Miko za 2,29 euro Oraz plac zabaw. Fajne miejsce na postój, duży parking i dużo przestrzeni. Stacja omv za wielką
Już na Słowacji między Cadcą a Zylina stoimy w kilometrowym korku. Opóźnienie ok. 15 min. Swiatła na skrzyżowaniu Chłopcy spią.
Wyjeżdżamy z domu. 5:00 zgodnie z planem Dzieci jeszcze śpią.