Thailand · 4 Days · 17 Moments · February 2019

Monika's tour through Bangkok, Thailand


10 February 2019

Dnes jsme měli budíček v 3.45 protože se presouvame na jih. Vzbudila jsem se už před budíkem docela vyspala, tak jsem ráda. Dali jsme si rychlou sprchu, zabalili poslední věci a šli předat pokoj. Po check outu jsme objednali taxíky a šli si koupit snídani. Na letišti jsme byli během pul hodiny, takže jsme měli dost času na prohlídnuti krámků a kavarnicek a zobnuti něčeho malého. V 7.15 byl boarding, 7.55 nám to letělo.

9 February 2019

Na Lumphini jsme chtěli jet taxíkem přes aplikaci Grab, protože je nejlevnější. Cena byla 100thb za auto. Všechna auta v okolí byla ale obsazena, tak jsme zkusili tuktuk. Ten nám ale nabízel cenu 1000thb za auto. Dolů sel maximálně na 700 a níž už nechtěl. Odmítli jsme, a šli dal. Za chvíli jsme naštěstí potkali taxíky kteří nabízeli 300thb za auto a jelikož park byl vážně daleko a grab objednat nešel, tak jsme to vzali. Cestou mě naštěstí ještě napadlo podívat se, jestli se na mrakodrapy taky nějaký vstup neplatí, a vyskočila na mě cena 400thb. Tak jsme to zvazili a nakonec se rozhodli jet zpátky na hotel. Taxíky jsme Teda zastavili a domluvili s nimi cenu 500thb na hotel. Přes grab sice jezdíme cca za 200thb, ale 500 mi přišlo fér. Po příjezdu na hotel šli všichni k bazénu a já spát. Spala jsem asi dvě hodiny a pak jsme sli na jídlo. Jelikož už mám místního jídla plně zuby a bolí mě z něj žaludek, dala jsem si jen meloun a pak jsme koupili malé banány, trs za 20thb.
Dnes byl náročný a unavený den. Do města jsme vyrazili až kolem 12.00. Chtěla jsem se podívat do Grand Palace, protože zavírq v 15.30 a potom na Wat Pho, který zavírá v 17.00. Ostatní ale chtěli rovnou na wat pho, tak jsem grand palace ozelila. Stejně tam bylo vstupné 500thb. Před Wat pho jsme se převlekli do dlouhého oblečení. Areál byl vážně velký, takže jsme si prohlídla různé menší chrámy a pak vyrazili na 46m dlouhého leziciho Buddhu. Byla to nádhera, ale pro mě jen velká socha. Myslím, že pro nás je nepředstavitelné, co to musí znamenat pro místní. Všude seděli a modlili se. Ale byla to nádhera, to jo! Po budhovi jsme si zašli na jídlo k trhům, kde nás včera vyhodil přívoz. Najedli jsme se a přemýšleli co dál. S Luckou jsme se chtěli podívat na mrakodrapy, kde je za tmy krásný výhled na noční Bangkok. Jelikož bylo asi 16.00, rozhodli jsme se jet čekat do Lumpini park, kde žijí varani a je to tam moc hezké na odpočinek.

8 February 2019

Cestou zpět k hotelu jsme ale narazili na zajímavý stánek, kde jsme si za 150thb mohli nabrat co jsme chtěli a na stolním grilu jsme si to sami připravili. Když nas ale místní personal viděl, po 20minutach smíchu k nám poslali beigadnici, která nám jidlo pomohla připravit a ukázala nám jak se správně drží hůlky. Tohle bylo super, jsem ráda že si zkoušíme tyhle místní zvyky a poznáváme místní kulturu. Po jídle jsme šli na hotel, Barča s Lukym šli spát, my s Luckou seděli na pokoji a kluci byli u bazénu.
Na Khaosan road byly všude opět stánky s jídlem a ovocem, taky s oblečením, batohy a podobně, všude kolem bary a restaurace a samozřejmě místní 'naháněče', kteří do baru lákali. Všichni jsme si dali něco malého, já si navíc koupila úžasné kokosové misky, které jsem si už dlouho chtěla pořídit v ČR. Tady je ovšem mají za zlomek ceny. Taky jsem vyzkoušela známé Dragonfruit, za mě ale nic moc, chuťově nevýrazné, něco jako prezrale kiwi. Bára měla odvahy více, a vyzkoušela praženého škorpiona... Přirovnávala to ke slaninovy bramburkam, tak mi má zvědavost nedala a uloupla jsem si taky nozicku 🦂. A vážně! Po cca hodině courani po Khaosan jsme objednali taxika, a vyrazili zpátky k hotelu. Ihned po příjezdu jsme skočili do bazénu, zchladit jsme vážně potřebovali. Pak jsme vyrazili pro jídlo. Měli jsme všichni chuť na sushi, tak jsem našla nějaký sushi bar cca 20min od hotelu. Když jsme ovšem na místo dorazili zjistili jsme, že restaurace je zavřená.
Všude byly opět stánky s jídlem a ovocem, taky s oblečením, batohy a podobně, všude kolem bary a restaurace a samozřejmě místní 'naháněče', kteří do baru lákali. Všichni jsme si dali něco malého, já si navíc koupila úžasné kokosové misky, které jsem si už
Na Khaosan road jsme se vydali pěšky, byla to cesta kolem 20min. Chteli jsme si cestou zastavit tuktuk, ale zrovna žádný nejel, takže jsme došli až tam. Šli jsme tam takovou malinkou šílenou uličkou, o které nám Lucka tvrdila, že to už je ono, takze jsme si myslím všichni oddychli, když jsme se malým tmavým prulezem dostali na pravou rušnou Khaosan. Nejznámější a nejživejsi ulici v Bangkoku. Jelikož jsme vylezli přesně v její polovině, prošli jsme ji nejdřív na jednu stranu, kde jsme si sedli do nějake indicke restaurace, protože měl Čápa hlad. Když se najedl, vyšli jsme ven, kde jsme ještě chvili postavali a bavili se a potkali jsme nějakého Čecha. Chvíli jsme se s ním bavili a pak jsme vyrazili do víru velkoměsta!
Přívoz nás vyhodil na místě s trhy a stánky. Všude se prodává spousta stavnateho ovoce a jídel na špejli. Tak tam stála i paní se stánkem, kde měla různé druhy mas, včetně krokodýla! Chvíli jsme vahali, ale ochutnali jsme ☑️. Maso bylo o něco tužší než kureci, ale chuťově bylo dost podobne,akorat smrdelo rybinou. Měli jsme v plánu ještě chrám Wat Pho, kde je 46m dlouhá socha ležícího Buddhy, ale Čápa našel, že zavírá v 17.00,takze jsme to nestihli. Az později jsme zjistili, že chrám je hned u trhnu u privozu, takže kdybysme si to zjistili dřív, vše jsme v klidu stihli. Další na programu byla večerni Khaosan road.
Projížďka po kanálech skončila u chrámu Wat Arun, kde nás vsadili z projížďky na lodce. Tento chrám byl asi nejhezčí zážitek z dneška, jedná velká nádhera. Veliký krásný chrám, akorát všude spousta lidí. Nejdřív jsme si koupili icetea a na chvíli se zchladili. Pak jsme si šli prohlídnout chrám. Po prohlídce areálu chrámu jsme našli stánky s ovocem, kde jsem si dala mladý kokos, Honzík mango, Barča ananas a Lukáš něco červeného, doteď nevíme co to bylo 😂🙈. ////UPDATE: byla to Guava! //// Pak jsme vystali frontu na přívoz, který nás za 4THB prevezl na druhou stranu řeky.
Pan u lodi nám nejdříve vysvetlil plán trasy a řekl cenu 1000thb na osobu. To bylo moc a jelikož se čápa už zařadil do místního ekosystému, začal smlouvat. Zkusil 1000 za všechny dohromady. To nevyšlo a lodičkář chtěl 800. To nám přišlo stejně dost a tak Čápa zkusil 300 na osobu. To se pánovi taky nelíbilo a slevil na 600 na osobu. My jsme se nakonec rozhodli, že hodinová projížďka lodi zabere dost času vzhledem k tomu, co všechno ještě chceme vidět, a začali jsme odcházet. To zapůsobilo jako dobra vyjednávací zbraň a pan navrhl 400 na osobu. A tak jsme šli protože my a slevy..... :D to nešlo jinak, když se nám původní částka podařila stáhnout na třetinu. Tak jsme pluli po řece Chao Phraya, objeli Bangkok pomocí kanálů a nakonec jsme zakotvil u chrámu Wat Arun. Viděli jsme i provizorní Floating market, ale aspoň něco, když všechny opravdové jsou od nás děsně daleko.
Tak dodávka nás odvezla přímo pot Wat Saket alias Golden Mount, kterou jsme celou prošli. Viděli jsme spoustu zvonu, gongů a budhů! Pak jsme se POPRVE svezli tuktukem. Za 5pthb na osobu nás svezli k Grand Palace, kde nám ale místní řekl že jsou tam motlitby a otevře se až za hodinu. Jelikož jsme byli hladoví, šli jsme se tedy najíst do přilehlých uliček. Cestou z jídla jsme potkali dalšího místního, který nám řekl že je grand palace dnes úplně zavřený, kvůli oslavám čínského nového roku a ať se radši jdeme projet lodi. Poradil nám, jak na tuktuky (stopovat z ulice, nechodit k hlouckum, brát ty se žlutou SPZ a smlouvat, smlouvat, smlouvat), rovnou nám dva stopl a poslal nás kamsi,kde nastoupí e na loď.
Včera jsme se ubytovali a šli se ještě najíst do místního McDonalds. Ve 2 ráno nic moc jiného otevřeného nebylo. Pak jsme domluvili plán na dnešek a šli spát. Dnes jsme vstali kolem půl 10 a v 10 vyrazili pro malou snídani do marketu a teď jsme objednali grab za 670THB pro nás 6,luxusni dodávkou ke chrámum.
Tak zbývá poslední hodina letu, díky bohu. Změna trasy letu byla nakonec pozitivní, dohnali jsme tak hodinu našeho zpoždění. Dostali jsme snídani a oběd, ani to nebylo tak zle, jak jsem čekala :D Ted jsme dostali na vyplnění nějaké kartičky ohledne našeho příletu a odletu, tak jsme s tím zápasili. Snad bude vše v pořádku. 🙏 Už se nemůžu dočkat zítřka! A vlastně i noci, snad budu spát dobře.
S odletem z Moskvy to bohužel nebylo tak horké. Museli jsme čekat na pasažéry zpozdeneho letu pred námi, takže se nám už tak dost dlouhý let protáhl o dvě hodiny čekání. Mezitím se rozednilo. Během letu navíc kapitán hlásil změnu trasy, coz se na čase také promítne. Letíme přes Pákistán. Aktuálně za sebou máme tři hodiny letu a už nevím co se sebou. Všichni spí ale já chci spát v noci, tak se držím.
První let jsme přežili v pohodě, dostali jsme i svačinku (jablko, musli tyčinku a oblozenou bagetku). Let trval asi dvě hodky a pak jsme přistáli v Moskvě. Tam si kluci dali burgerking a za hodku jsme sedli do dalšího, tentokrát už většího letadla. Před námi je 9 hodin letu. Ale pak už zasloužená odměna 🤩🏝️

7 February 2019

BANGKOK!!! Tak po strastiplne cestě jsme konečně tady! Na letišti jsme si vystali šílenou frontu na pasovku ale vše ok. Zavazadla jsme taky dostali a pak jsme si rozmenili peníze a koupili datové simky. Teď sedíme v taxíku kterej nas za 700THB veze k hotelu.
A letimeeeeee✈️