India, Nepal · 44 Days · 22 Moments · October 2016

What you are doing? (with Indian accent)


22 November 2016

Kuala Lumpur oli vägev linn, külastasin maailma suurimat avatud lindude parki, kus üks tiivuline üllatas mind oma miiniga. Lendasin edasi Taisse, kus avastan koh phangan'i saart ja puhkan enne Phuketi treeninglaagri algust. Siinsed rannad ja loodus on vapustavad :)

17 November 2016

Kathmandule sai väike ring peale tehtud ja selle öösel jõudsin Kuala Lumpurisse, hea oli näha veidike läänelikumat keskkonda üle pika aja, ehk teid, kõrgeid maju ja elektrit :) Ka soe niiske õhk tõi naeratuse näole. Nüüd 2 päeva siin enne kui Taisse lähen.

15 November 2016

Mäe otsast alla jõudes, võtsin paariks päevaks aja maha ja hingasin hapnikurikast õhku. Sain uuesti kokku mäe peal tekkinud sõpradega ja käisin maagilise järve ääres jooksmas. Pokhara on ilus. Alates tänasest uudistan Kathmandus ringi veidi. Esmamulje on midagi Delhiga sarnast, palju rahvast, mürarikas ja saastunud õhk. Homme lähen templeid avastama ja saan linnast parema mulje :)

8 November 2016

Maailma kõrgeim järv jäi vallutamata, kuna keha ei tulnud kõrgusega hästi toime. Sellegipoolest nägin vapustavaid vaateid ja võitlesin kitsa ning ebakindla mägirajaga. Vägevad kogemused. Nüüd ravin ennast tervemaks vaikselt allapoole liikudes :)

7 November 2016

Heii, tegin 2 päevase aklimatiseerumise puhkuse ühes suuremas linnakeses Manangis, käisin väikeses kinos, mis oli elamus omaette. Nautisin sünnipäeva meie tekkinud matkajate pundiga, kus Iisraeli kutid laulsid mulle sünnipäevalaulu. Sõime kooki ja jätkame ronimist maailma kõrgema järve suunas. Saadud head soovid tegid tuju heaks :)

3 November 2016

Päevased vaated aina paranevad ja ööd lähevad aina külmemaks. Rohkelt tekke ja teed aitavad need üle elada. Mäed on käeulatuses juba ja nad tekitavad alandliku tunde oma kohaloluga. Täiesti looduse rüpes siin, hoiame üksteist :)

2 November 2016

Mida päev edasi seda külmemaks, karmimaks matkamine läheb. Samas muutuvad vaated ka aina ilusamaks. Täna külastasime õunafarmi ja sain värsket puuvilja jälle :) Öised temperatuurid toas langevad nullilähedale ja magamiskott kahe teki all kulub marjaks ära. 3300m kõrgusel on tänane ööbimine, õhk läheb hõredamaks ja pea muutub uimasemaks. Aga see, mida päeval näed korvab kõik :)

31 October 2016

Päev 4 kulges põnevalt, ameerika sõbrad ei jaksanud minuga sammu pidada ja läksin edasi üksi. Eksisin veidi ära ja nägin veidi metsikumat loodust. Õhtud on siin järjest jahedamad ja taimestik meenutab juba kodumaad. Peatun ligi 2500m peal ja edasi võib internetiga probleeme tekkida. Nägin vilksamisi ka suuri lumiseid mäetippe, homme peaks lähemale jõudma neile. Vägev :)

30 October 2016

Päev 3 täis uskumatuid vaateid, iga nurga tagant paistab uus üllatus. Imeline, milleks loodus võimeline on. Kosed, mäed, džungel, loomad, jõed ja naeratavad näod ümberringi. Pildid annavad natukene seda edasi, mida siin kogen :)

29 October 2016

Päev 2. 8h matkamist seljataga, üks 500m tõus ja vapustavad vaated mägedele ja jõgedele. Uskumatu kui palju loodus pakkuda võib. Naudin igat hetke.

28 October 2016

Viietunnine kitsas bussisõit seljataga alustasin oma matka Himaalajas, reisikaaslasteks 2 ameeriklast kellega kohtusin Pokharas. 3h jalutamist imelises looduses, kus mägede vahel voolab helesinine jõgi ja armsad kohalikud näitavad suunda. Vägev. Suu on kõrvuni :)

26 October 2016

Homme hommikul võtan ette Annapurna Circuit treki Himaalaja mägedes. Matk peaks kestma 2-3 nädalat ja kõrgeim punkt pea 5400m peal. Ostsin omale veel vajalikke matkatarbeid ja ootan minekut. Ehk saab vahepeal kuskil ka netti, kui ei siis hoian teid mõttes :)

24 October 2016

Bussiga Nepaali jõudes külastasin piiri juures asuvat ilusat külakest, Buddha sünnipaika Lumbinit. Templid avastatud, istusin Pokhara bussile. Kehvas seisukorras teed ja bussid ning 6st sõidutunnist sai 8. Õnneks vaated mägedele muutsid selle reisi siiski vägevaks. Pokhara linn on esmapilgul väga ilus ja siin teen plaane mägede vallutamiseks. Peace.

21 October 2016

Varanasi - igavene linn Gangese jõe kaldal. Siia saabudes sai kokku ühe sõbraga LAV-ist kes mulle külalistemajas ruumi sebis ja linnas ringi näitas. Kuigi linn ise on tavapäraselt supertihe ja lärmakas siis vanalinn kus ööbisin on autovaba ja mõnusalt vaikne. Siinsed kitsad tänavad on muidugi väga räpased ning lehmi, ahve, koeri ja kerjuseid täis, kuid mingit moodi ka armsad. Palju hubaseid kohvikuid kus välismaalased omavahel tutvuvad ning reisimuljeid jagavad. Samuti Gangese jõgi on imeilus, muidugi taas väga räpane, kuid sobib siia suurepäraselt. Jõekaldal põletatakse surnukehasid ning viiakse läbi matuserituaale, sest kui su viimne teekond algab Ganga jõest, siis ootab sind ees Nirvana. Jõgi on kõigile püha, selles käiakse end pesemas ning seda viiakse koju pudelitega kaasa, põhjuseks siis selle väidetavad raviomadused. Päikesetõusul paatidega jõel aerutades näed kaldal asuvad linna super valguses ja päikeseloojangul toimuvad ka igaõhtused tuletseremooniad jõe auks. Vägev.

17 October 2016

16h konditsioneerita ülerahvastatud rongis üle elatud, jõudsin Bodhgaya linna, kus otsisin veidi rahu ja vaikust. Selles budistlikus linnas jõin hommikul mõnusat masala chai'd, külastasin vapustavat Mahabodhi templit, (kuhu mobiiltelefonidega sisse ei lasta - win) nägin leinavaid Tai inimesi, istusin puu all, kus Buddha valgustus, kohtusin mungaga, kellega rääkisime elust ja sõime melonit, ronisin puu otsa ja külastasin heategevuslikku kooli. Siiani parimad elamused Indiast :)

16 October 2016

Aga it's not all sunshines and ponies siin, need tingimused kus kohalikud elavad on rasked. Kohe Taj Mahali müüri taga olid sellised vaated. Levinud on lehma "kookide" kuivatamine päikese käes ja hiljem nende kasutamine küttematerjalina. Vahel ka ehitusmaterjalina. Mudas poolpaljalt mängivad lapsed tulevad igal võimalusel raha kerjama, nagu vanemad neile on tublisti õpetanud. Pettureid näeb kõikjal ja usaldust vähe, vähemalt inglise keelt räägivad hästi :)

14 October 2016

Esimene rongireis Indias seljataga kõige odavamas klassis, veidi palav ja haisev, aga muidu ok. Piilusin veidi Agra linnas ringi - väga vaene paik - kitsed, lehmad, ahvid ja väikesed lapsed jooksevad tee peal, kerjamine igal nurgal. Samas märkasin ka palju viisakust ja naeratusi. Ja isegi politseinik Taj Mahali taga asuvas pargis oli hea vestluskaaslane kui ta mind viimase lahkujana minema ajas. Homme saan Taj Mahali sisse ka vaadata, täna ei lastud: The Taj Mahal is closed on Fridays - pidavat common knowledge olema.

13 October 2016

Väike sightseeing Delhis, koos uue hurmurist sõbraga, kohutavalt palju rahvast kuhu ka ei läheks. Õnneks sai Lodhi Gardenis veidi rahu, rohelust ja vaikust. Homme hommikul põgenen rongiga suurlinnast ja vaatan kui palju rahvast Taj Mahali juures on. Vaevalt, et palju..

11 October 2016

Kohalikud põletasid pahade jumalate ja Pakistani kujusid. #Heavyfireworks #Enameikuule
Jalutasin mööda öist Indira Gandhi lennujaama ümbrust oma bookitud hotellini ja see oli väike seiklus omaette. Palju kodutuid, vaesust, rotte, prussakaid ja kahtlaseid inimesi. Esmamulje polnud just parim, aga I survived. Delhisse jõudes sain uurisin turismibüroodest infot what to do in India. Inimesed päris üllatunud kui ma neile ütlen, et ei tea kaua ma siin olen, kuhu minna tahan ja mis eesmärk mul siin on. Aga nii ma täpselt tunnen. Anyway sain ühe sõbra, kelle juures ööbin täna 8 euri eest ja loodan, et mind päris paljaks ei varastata. Fingers crossed 😄

10 October 2016

Hei sulle, keda kotib kas ma olen elus või mitte 😁 panen siia lühidalt kirja mida põnevat mul ette on tulnud. Don't expect anything pretty. Mostly pictures :)
Last early breakfast with my loved ones and I'm off.