Europe, Asia · 36 Days · 95 Moments · December 2017

Kočičáci v Asii


14 January 2018

Dalším velkým zážitkem v Singapuru byla botanická zahrada a zahrada orchidejí. Rostou zde orchideje všech druhů, barev a velikostí, ale kolik jich je to se nám nepodařilo zjistit😁😁.

13 January 2018

Hotel Marina Bay Sands ze zahrady hotelu.
Snad každé významné město na světě má svojí ikonickou stavbu. Pro Singapur je to Marina Bay Sands hotel. Tahle stavba je významná svým nejdelším infinity bazénem na světě a to ještě v 56. patře. Hotel má celkově 57. pater, 2560 pokojů a 10.000 zaměstnanců!! Jeho roční obsazenost je 99% a denně tam mají 1200 - 1500 příjezdu. Je to proto, že hotel je vyšší cenové kategorie, ale každý kdo přijede do Singapuru, tak tam chce bydlet. Tudíž většinou turisté bydlí někde jinde a na posledni den v Singapuru si zarezervuji noc zde. Takže průměrná délka pobytu je jeden den. 😱😆Součástí hotelu je i jedno z největších kasin na světě, které má obrat 50 bil. dolarů, což je přirovnáváno ekonomice malé země 😂😂😂
Singapur je bohatý na pestrost kuchyně a náboženství. Na tom první se dá vypěstovat závislost - jídlo je tu neskutečně dobré!! Na oběd jsme šli do japonské restaurace, kam nás vzala moje dlouholetá kamarádka japonka, co studovala v Praze češtinu na UK a pak se přestěhovala s manželem do Singapuru, kde už žijí 11let.

12 January 2018

Závěr dne byl ve znamení jídla a přátel 😁sešli jsme se s bývalými kolegy, se kterými jsem tu před sedmi lety pracovala ve Four Seasons Hotelu. Celkem se nás sešlo 9 lidí - super akce vzhledem k tomu, že to bylo skoro Last minute!! Ochutnali jsme místní speciality jako Sting Ray, mušle z bažin nebo fritované ústřice 🤣🙉🙈😆
Navzdory tomu, že nám tu skoro pořád prší, tak i přesto se tu rozhodně nenudíme. Sice prší, ale stále tu je kolem 26 stupňů. Takže pro nás Evropany dost příjemný, pro místní nesnesitelná zima😂🤣 Singapur je hodně zelené město - zelení a porostem rozhodně nešetří a to vůbec nikde😂😂. Snad všechny domy mají na střeše zahradu a některé i v mezipatrech😂😁😆 jeli jsme se podívat do science muzea - na tripadvisoru nejlepší hodnocená aktivita při deštích v Singapuru:-)) a my to můžeme jen potvrdit. Velmi zajímavé a poučné muzeum s interaktivnímy prvky a bludištěm.
Muzeum se nachází hned vedle japonských a čínských zahrad. Je to volně otevřený park, který má i svojí zastávku metra. V zahradě se nachází sbírka několika stovek bonsaje. Některé kousky jsou datovány ještě z minulého století!! Jeden exponát byl i z roku 1837!! Neuvěřitelné - hlavně to, že jsou všechny vystaveny ve volně přístupné zahradě. Tady ani nikdo nepomyslí na to, že by něco poničil nebo odcizil. Důvěra na prvním místě!!

11 January 2018

Aby toho nebylo málo, hotel má i svoje vlastní zahrady a ne ledajaké😂😂 součástí jsou dvě ohromné fatamorgány jejichž jedné z nich je součást i vlastní vodopád.
Součástí hotelu je také nekonečně dlouhé obchodní centrum s vodopádem a vodním kanálem po které se dá proplout na lodičce jako v Benátkách 😂😁
Dalším neodmyslitelným symbolem je ikonická stavba - hotel Marina Bay Sands. Původní záměr bylo postavit zde největší kasino na světě, ale v Singapuru je zákaz gamblingu a vůbec kasin, která nejsou součástí hotelu, no tak k němu přistavěli i hotel.
Merlion - socha lva symbolizujíci Singapur.
Po Malajsii nás už čeká poslední zastávka, ale myslím, že bude jednou z nepestřejších - Singapur. Lví město - perla Asie, kde ještě před 70 lety žili volně lvi a o mrakodrapech se jim jen zdálo. Bylo to nesmírně špinavé a ošklivé město. Původem britská kolonie, která se proměnila v samostatný stát a město v jednom. Zakladatelem novodobého Singapuru je první ministr Lee Kuan Yew od roku 1959. Od dob, co ho měl na starosti, tak Singapur prošel velikou změnou a dal mu stávající podobu a symbol čistoty a pořádku. Je zde zákaz prodávat a konzumovat žvýkačky a to až pod pokutou 500 SD. Střetávají se zde snad všechny kultury a náboženství na malém místě. A také koloniální architektura s novodobou moderní.

8 January 2018

Hned po výšlapu jsme se vydali na čajové plantáže. Do teď jsem ani nevěděla, že se v Malajsii také pěstuje čaj 😂😂 jen tradice pěstování čaje v Malajsii není tak stará jako v Číně nebo Japonsku. Čaj se tu pěstuje několik desítek let teprve.
Cameron Highlands jsou snad nejchladnějším místem v Malajsii. Proto sem lidé jezdí relaxovat a také na túry po džunglích, které do nedávná byli ještě plné volně žijících tygrů a lvů. Ještě prý v roce 2016 zahlédli stopy tygra a nedávnou i černého Pantera. Tyto pralesy jsou datovány jako je do z nejstaršich na světě a to až 2 miliony let staré. Proto i na krátkou procházku je nutné mít průvodce. Z krásných pláží jsme se přesunuli do světa Avataru 😂😊😁 opravdu takové místo existuje. Do teď jsem si myslela, že to je pouze práce filmařů!

7 January 2018

Vzhledem k tomu, že ubytování vždy řešíme na poslední chvíli, tak i tentokrát při cestě taxi jsme rychle na booking.com hledali, kde by nás nechali přespat 😂😁😆 našli jsme úžasný rodinný hotel v anglickém stylu. Zde jsme úplně ztratili pocit toho, že jsme v Malajsii, ale teleportovali jsme se na anglický venkov. Později jsme zjistili, že tento hotýlek má silný historický význam v Cameron Highlands. V 20. a 30. Letech 20.stoleti sloužil anglickým kolonialistům, jako připomenutí si své vlasti, když jim bylo smutno po domovu. Také má název The Old Smoke 🚬House.🏡 v každé společné místnosti byl krb, který tvořil nezapomenutelnou atmosféru. Přeci jenom večery zde byly chladnější než jsme byli zvyklí za posledních pár týdnů 😂
Z Langkawi jsme se vydali na pevninu a hned do hor do Cameron Highlands. Z ostrova to bylo 1,5h ⛴ na pevninu do Kuala Perlis a pak jsme pokračovali do Ipoh 3h 🚅. Když jsme dojeli do Ipoh - mimochodem nádherné nádraží! Tak jsme zjišťovali, jak se nejlépe dostaneme do hor. Ve finále jsme zjistili, že Uberem🚕 je to skoro stejně drahé jako autobusem 🚌. Bylo to ještě 1,5h cesty z nádraží, ale vzhledem k tomu, že už jsme chtěli být na místě a taxi tu stojí 5 Kč /km, tak jsme 🚕🙊🙈🙉.

6 January 2018

Sranda musí být vždy a všude:-)) a proto jsme nakoukli i do 3D illusion muzea!!
Předposlední den na Langkawi byl ve znamení výšek🙈🙈Vydali jsme se na snad nejvíce navštěvované místo na Langkawi - Sky Bridge. Byla to trošku výška - ne všem z toho bylo úplně dobře 🙉🙊🙈😂😂👀 Uprostřed mostu byla prosklená podlaha! Tak to už bylo pro opravdové nadšence výšek!! Mně se dělalo špatně jen z toho, jak na to Dan stoupá!!!💪💪

5 January 2018

A odpoledne jsme navštívili Kilim Geoforest park s mangrovníkama a netopýří jeskyni.
Třetí den na Langkawi jsme byli krmit dravou zvěř ve Wild Animal parku:-))
Jako auto jsme na Langkawi zvolili malou mazdičku 2, 1,5l v benzínu a automatu, bylo to poměrně mrštný vozítko, se kterým byla spousta zábavy 😜🚗🙀

4 January 2018

Den jsme zakončili u dalšího vodopádu - Seven Wells. Skrytý uprostřed džungle, kam se člověk musí vydrápat, aby se dostal aspoň k úpatí vodopádu. Byli jsme mokrý jak vrata od chlíva díky stoprocentní vlhkosti a snad asi tisíci stupňům. Ale to co se nám naskytlo za pohled, když jsme se vyškrábali až úplně nahoru nad vodopád, to by nás nenapadlo ani ve snu! Neskutečná nádhera!! Nahoru jsme se dostali akorát na západ 🌅. Pohled na zapadající 🌞do moře přes zalesněné vrcholky hor byl nepopsatelný. Na vrcholu vodopádu bylo malé přírodní jezírko s přepadávající vodou dolu z vodopádu. Takový přírodní infinity bazén! Něco co se nedá popsat žádnými slovy ani tisíce fotkami.
Ten samý den jsme ještě jeli na nejvyšší místo Langkawi, kde je rozhledna. Silnice nahoru vede překvapivě džunglí a všude jsou 🐒🐵🐒! Ale úplně všude kolem silnice:-)) Mají tu i více druhů. Jsou zvědavé, ale plaché. I když 🍌🍌🍌 neodmítnou😂😂
Koh Lipe byla naše poslední zastávka v Thajsku. Z Koh Lipe je to pouze 1h30 lodí na Langkawi ostrov, který už patří Malajsii. Rozhodli jsme se zde strávit 4 noci vzhledem k velikosti ostrova a spoustu zajímavých míst, co by jsme chtěli vidět. Půjčili jsme si 🚙, abychom se mohli lépe pohybovat po ostrově. Přeci jenom tady už to na🛵 moc není😂. Langkawi je známé skvostnou přírodou a její džunglí. Vydali jsme se na sever, kde se v džungli skrýval ohromující vodopád. Mimochodem Langkawi patří pod UNESCO. Malou pěšinkou jsme se asi po 15 minutách chůze lesem dostali k úžasné podívané - Temurun vodopád. Je proslulý take tím, že pod jezírkem vodopádu jsou kořeny léčivých rostlin a bylin a tudíž to má i léčivé účinky na člověka, když se tam vykoupe. Místní tam také chodí na piknik v parných dnech, protože tam se sluníčko nikdy nedostane zkrz hustou korunu stromů.

2 January 2018

Tak dneska náročný den!! Poctivý relax na pláži 🏝☀️🕶na Koh Lipe. Ráj na zemi! Sem chceme jezdit na víkendy až do konce života!⛱⛱ Tady snad nemůžou ani znát význam slova stres!!

1 January 2018

To nevymyslíš!😅 Vyjeli jsme rychlou lodí 🚤 směr Ko Lipe 🏝. Jeli jsme svižným tempem, když se uprostřed moře ozvala obrovská rána a celá loď se otřásla. Na lodi vypukla menší panika, loď zabrzdila a všichni se otočili na záď lodi. Nabourali jsme do velrybího žraloka🐋 😅😅. Na chvíli jsme viděli obří ploutev, která zmizela do hlubin. Naštěstí se lodi nakonec asi nic nestalo a jak dopadl žralok, to nevíme🤕. Pokud se s lodí nakonec přecejen potopíme, tak jsme vás měli rádi😅😅😅😘.
Dnes se loučíme s Koh Lantou a frčíme na Koh Lipe🚤⚓️
Oslava také proběhla. Tady se toho nebojí, všichni jdou na pláž a střílí rachejtle, tancují a oslavují o sto šest. Byli jsme na pláži co má délku asi 2km a naskytla se nám neuvěřitelná podívaná na celé pobřeží osvícení ohňostrojem. 🎊🎉🍾 byl vidět ohňostroj i z okolních ostrůvků. Jak v Hollywoodu🤩🤩🤩

31 December 2017

Posledni den v roce jsme strávili na Koh Lantě relaxem, výletem po ostrově a také trošku tou prací. Koh Lanta je malý ostrov, který se dá přejet na motorce za půl hodiny. Při cestě jsme potkali sloníka. U nás se pasou krávy, tady sloni🐘🐘😂😆

30 December 2017

Pomalu se posunujeme na jih a z Phi Phi jsme přejeli na Koh Lantu. Mnohem méně turistů a nádherné dlouhé pláže. Z Ko Lanty se jezdí na nejlepší potápěčský spot v Thajsku a to Hin Daeng a Hin Muang. Prý nic lepšího v Thajsku nenajdeme. Je to místo kde se očišťují Manty rejnoci - velmi vzácný druh rejnoků a také žraloci a velrybí žraloci. Toto vzácné místo se nachází 60km od pobřeží, takže potápění zde je celodenní výlet😅. 3h lodí tam a 3h zpět! Ale rozhodně to stojí za to!! Na Lantě budeme trávit Silvestr a pak se přesuneme dále na Koh Lipe a poté do Malajsie.

29 December 2017

Při návratu z Maya Beach nám kormidelník ještě zastavil na jiné Monkey Beach, po zkušenostech ze včerejška, jak moc se nám líbili opičky:-)) jediné co jsme s sebou měli v tašce byly Oreo sušenky🍪🍪. Jen se po nich zaprášilo🙈🙉🙊 Njn, ví co je dobré😂👍
Třetí den na Phi Phi nám začal budíčkem v 5:30! Jeli jsme na Maya beach - proslavila se filmem Beach s Leonardem Di Capriem. Je třeba tam jet brzy ráno, protože od 9 ráno je tam invaze všech lodí z okolí - takový pražský václavák!! Je to ráj na zemi, ale mraky turistů trošku kazí to kouzlo jedinečnosti.

28 December 2017

Monkey Bay byla jednou ze zastávek. Tady jsem pochopila co to znamená být drzí jako opičák🐒🐒roztomilá stvoření, ale také velmi chytrá a mazaná. Fungují jako gang😄 jeden 🐒odlákává pozornost a druhý🐒 se snaží ukořistit něco k jídlu z jakéhokoliv batohu či tašky na pláži😆😆
Druhá zastávka na oběd, trošku nám vyhládlo po šnorchlování. Z moře celkem pěkný resort, ale co nás rozsekalo, byla přeprava turistů z lodě na pláž 😂🤣😂🤣😂to by snad nenapadlo ani toho největšího farmáře, jak se dá ještě jinak využít traktor 🚜🏖
První zastávka na šnorchlování. Neuvěřitelně křišťálová voda!! Leckterý bazén by mohl závidět!! 🐳🐋🐟🐠
Snad jako každý turista zde, pronajali jsme si místního krasavečka i s místní loďkou😎- long tail boat jak se tu slangově říká. Objeli jsme na ní ostrov kolem dokola s několika zastávkami a známými z ČR, které jsme úplně náhodou na ostrově potkali. Svět je fakt malý!! 🙈🙉🙊

27 December 2017

Po Phuketu jsme se doplavili na snad nejznámější ostrov Thajska a to Phi Phi ostrov. Z Phuketu na Phi Phi jezdí loď asi 10x denně a trvá to pouze necelé 2h. Je to pidi ostrov bez jakékoliv pozemní dopravy. Je tak malý, že se všude dá dostat pouze pěšky;-) i na vyhlídku za západem slunce jsme se šplhali pěšky😂😂člověk vylezl na kopec a byl mokrý, jak vrata od chlíva - vlhkost vzduchu a horký vzduch dělá svoje😆 ale stálo to ta to, jeden z top západů slunce🔝🌞🌅

26 December 2017

Někteří tráví svátky sv. Štěpána po návštěvách rodinných příbuzných a přejídáním se cukroví a my zrovna zde na Phuketu. Yanui beach je malá pláž ukrytá v jedné z mnoha zátok na Phuketu. Tak trošku jsme sem zabloudili, protože selhaly moje navigační schopnosti na 🛵. 😂😂😎🌴🌊

24 December 2017

Štědrý den v Bangkoku - na pohodu😊😎. Vydali jsme se do oblasti Bang Kachao. Je to na druhé straně řeky Chao Praya, která rozděluje Bangkok na dvě části. Na druhou stranu jsme se dostali přívozem za 4THB = 2,7CZK!! Je to taková bárka s motorem:-)) Na druhé straně jsme si půjčili kola, dostali mapu oblasti a vyrazili na projížďku. Cesty jsou tam velmi dobře označeny a vše je upraveno pro cyklisty. Člověk má pocit, že jede pralesem:-)) první zastávka byla na jídlo - klasika 😊😆 na floating marketu. Tam prodávali úplně všechno!! Dokonce jsme si tam i zastříleli z praku hliněnýma kuličkama😱😱 projížďka botanickou zahradou a kola ve skleněné láhvi nesmí na Štědrý den chybět:-))

23 December 2017

Po shlédnutí ležícího Buddhy nám docela vyhládlo. Ale jen skok od brány templu, kde je ležící Buddha jsme narazili na skvělou místní restauraci “In a Day” a za lidové ceny💸💴💰. Dle TripAdvisoru je hodnocena jako #44 z #12500 restaurací v Bangkoku!! Jídlo neuvěřitelně dobré a skvělá prezentace s úžasnou obsluhou!! Za nás 👍👏🔝
Dalším velikým skvostem Bangkoku a to doslova je ležící Buddha - Reclining Buddha Wat Pho. Je to jen přes ulici od The Grand Palace, ale vzhledem k vzdálenostem v Bangkoku přes ulici znamená půl hodiny chůze😎😸😂. Buddha měří malinko přes 60 metrů a je celý pokrytý zlatem.
Na blbosti jsme jak stvořený😂😆🤣
Bohužel esmeraldový budha se nesmí fotit ani v paláci, tak o to více fotek máme z venčí. Když se vchází dovnitř, tak se nesmí stoupat na práh k úctě k Buddhovi a nesmí se tam v botech. Ty jsme odevzdali před palácem. U mužů a ani u žen nesmí být odhaleny kolena a ramena. Všude je čisto, že by se dalo ze země jíst;-))
Nezbytnou nutností v Bangkoku je návštěva královského paláce - The Grand Palace. Je to velmi honosné místo a hlavní působiště thajské královské rodiny. Hlavní doménou areálu Grand Palace je Esmeraldový Buddha, který byl nalezen v 17. Století v oblasti Chang Mai na severu Thajska. Je udělaný z jednoho kusu esmeraldu a o velikosti přes 70cm. Všechny stavby působí honosně svoji barevností a hlavně převládá zlatá barva. Chrám se v Thajsku nazývá Wat nebo Pagoda.
Kočičák má prostě nos na ty vína!! Vlezeme do prvního obchoďáku a hele me se😎😱😆
V Bangkoku se rozhodně v barevnosti aut meze nekladou 😂😂🤣

22 December 2017

Večeře v Bangkoku na ulici!! Luxusní jídlo, neskutečná atmosféra míč lidí všech kultur a národností. Food Court Bangkok🔝
Včera se nám podařilo uniknout tropické bouři, která se hnala na Filipíny. Bylo to asi za pět minut dvanáct. Koupili jsme letenky a ještě odpoledne sedli na letadlo směrem Bangkok. Jinak by jsme zůstali uvízlý na malém ostrově několik dní a v hodně nepříjemném počasí. V Bangkoku bydlíme u kamaráda, který tu již žije a pracuje rok. Má super výhled z 26. Patra na celý Bangkok viz foto:-)) na střeše budovy bazén a zahrada.

21 December 2017

Jedna z potápění profi fotografem😊😎

20 December 2017

Dneska spím s kočičákem doslova😂😂. Zamiloval si naši postel a prostě se nikam nehne!! Kdo by taky chtěl spát na zápraží😻😹😸
Po potápění a skvělém obědě jsme odpadli v téhle kolíbce na pláži. Probudil nás až západ slunce😂😂
10. Den. Už Jsme dlouho nebyli pod vodou podívat se co skrývá mořský život na Siquijoru. Tak jsme si dali hned dva ponory 😂dnes to byla výhradně privátní jízda. My dva a k tomu 4 obsluhující😂. Tak je to tady se vším. Na 5 stolů v restauraci, je 20 číšníků😂😂😂. No a na potápění dvou lidí obsluha čtyř - jeden řídí loď, která nás veze na místo ponoru, druhý dive master co se potápí s námi, třetí jako posilu co nám připravuje výstroj na potápění - člověk si tady sám ani neuprdne😂 a čtvrtý na to, kdyby jeden z těch tří selhal! Umí tady ty turisty rozmazlovat!! Jinak jedna z fotek je z auta - tady se jezdí na korbě auta! To je úplně běžné.

19 December 2017

9. Den našeho dobrodružství jsme strávili trošku v poklidu. Dopoledne malinko prací, ale komu by to úplně vadilo mít kancelář s takovým to výhledem😂😂a pak procházka po pláži s výhledem na západ ☀️ a 🍸🍻🥂.

18 December 2017

Další zastávkou po náročném obědě byl opět vodopád - Kinamandagan Warerfalls. Mysleli jsme si, že to co jsme zažili u prvního vodopádu už nemůže nic překonat. Tak tohle místo nás vyvedlo z omylu. Trošku Adventure v přírodě. Houpačka nad vodou, jeskyně pod vodopádem a přírodní klouzačka z vodopádů nás přivedla myšlenkama zpět do dětských let😂😂 nezapomenutelný zážitek, skoro jako by jsme byli na jiné planetě!! Nikde žádní turisté, jen my dva a místní mládežník, co nám ukazoval všechna tajemství vodopádů. Prostě dechberoucí!!
Další zastávku jsme měli u “century tree”. Strom, který má více jak 400let! Hned u stromu je malé jezírko a tam plavou malé rybičky. Kdo by to byl řekl, že to je přírodní foot spa😂😂😂 u nás na to chodí cizinci na Václavák a sedí ve vitríně a tady je to pod stromem v přírodě 👍👍👍 a k tomu čerstvá 🥥šťáva. Jak v 7 ☁️
Po koupání ve vodopádech nám trošku vyhládlo. Byli jsme kousek od ze vsech stran vyhlášené restaurace a resortu U-Story. Je v balijském stylu a vzhledem k tomu, že jsme oba na Bali byli, tak nás to lákalo navštívit. Nezklamalo! Ani trošku a vůbec v ničem. Jídlo neskutečně dobré!!! Až v příštím životě navštívíme tento ostrov znovu, tak rozhodně zde!! Krásná zahrada a kočičáci úplně všude🤣😂🤣😂 prostě na pohodu😎😎
8. Den našeho putování po Filipínách jsme strávili na motorce okružní jízdou kolem ostrova Siquijor. Kolem dokola to je pouze 73km. Tak se to dá objet za jeden den i se zastávkami. Ta naše prvni byla u vodopádů “Lugnanson Falls”. Je to celá řada 12 vodopádů za sebou a každý z nich je ve znamení zvěrokruhu. Ty naše znamení byli až úplně na druhé straně. Nechtělo se nám drát zkrz tropický les a 30 stupňů celsi a 100% vlhkosti až na konec, tak jsme si vystačili bohatě s tím na konci😂😂i tak to byla pecka!!
Božský ubytování na Siquijoru. Nějaký zámožný penzista ze Švýcarska si chtěl zpestřit důchod, tak si postavil sídlo na Filipínách a k tomu 4 bungalovy, který pronajímá. Ty mu vynáší na chod celého mini resortu a celou armádu služebnictva k tomu😂😂. Švýcaři umí žít 👍👍Btw. Resort se jmenuje Garden Bungalows.

17 December 2017

Siquijor je krásný ostrov, který není na filipínské poměry moc rušný, 🚗 tu moc nejezdí, zato téměř všichni používají 🛵🏍🛴. Ostrov se dá celý objet asi za dvě hodiny. Půjčili jsme si tedy 🛵 a navečer jsme vyrazili k moři sledovat západy ☀️
Dnes ráno už frčíme na loď, která nás odveze na ostrov Siquijor. Při cestě do přístavu jsme potkali místní MHD - trošku přeplněný! Když říkám, že v Praze je nacpaný metro a stojím na jedné noze a jeste ne na své, tak tady je to doslova😂😂😂 Njn, co se dá dělat, jejich prostě moc těch Filipínců - 105.000.000!! A touhle bárkou jedeme dál. Zdržení jednu hodinu, tady vůbec neřeší. Prý mame být rádi, že to vůbec dneska jede, když je ta neděle a všichni mají být v kostele😂😂🤣😂🤣

16 December 2017

Náš pobyt na Boholu jsme ukončili večeři v luxusním food courtu na Alone. Komplet cela asijská kuchyně za neuvěřitelné ceny!! Must visit, pokud znovu na Panglao!
Jako posledni zastávku jsme dali v malé místní mini zoo. Chovají tam vzácně druhy motýlů a take tam maji největšího pythona (hada) na ostrově. Takový drobek, ma pouhých 8,5 metru a zásadně miluje živě slepice - je to gurmán od pohledu😂😂
Další zastávkou byla rezervace s místníma opičkama Tersiers. Je to neuvěřitelné jak si to příroda umí zajistit, ale tyhle malé opičky s vykulenýma očima žijí pouze tady na boholu a pouze v ohraničené oblasti. Nikdo přesně neví proč a jak je ta oblast veliká , ale pokud se někdo pokusí odvézt opičku z daného teritoria, tak to pozná a začne tesknout a do 12 hodin umře. Jinak se pohybují pouze v noci a většinu dne cca 16h spí. Roztomilý a zvláštní tvor.
Ostrov Bohol, je známý pro největší produkci rýže! Rýžová pole jsou úplně všude. Ten kdo nepracuje v cestovních ruchu, tak dělá na poli s rýží. Je to asi jako u nás s pěstováním brambor😂😂nemohla jsem vynechat nedat sem tu nádhernou krajinu :-)
Naší další zastávkou po Chocolate Hills byl Adventure park Danao. Dříve to byla nejchudší oblast na ostrově Bohol, ale starosta Boholu se rozhodl to změnit a přilákat více turistů do téhle krásné oblasti a nechal tam vystavět Adventure Park. Oblast Danao se tak stala jednou z nejnavštěvovanějších a také to přispělo k vzrůstu kvality zivota místních lidi. Je to adrenalinový park, který ma v tuhle chvíli desítku atrakcí, ale plány jsou veliké. Byli jsme ohromeni místní přírodou a krásným kaňonem. Jednou z atrakci byla suislide. V leže zavěšení nad kanonem a pod sebou cca 150m!! Super jízda!
Dnes jsme vyrazili do vnitrozemí ostrova na známé “Chocolate Hills”. Úžasný výhled na jedinečný úkaz. Místní tvrdí, že dříve toto místo patřilo mezi sedm divů světa 😂😂 vtipalci🤣😂🤣😂

15 December 2017

Tak jsme se včera znovu přesvědčili, že podmořský život je tu fakt pestrý a bohatý!! Nádhera je slabé slovo. Nemůžeme se dočkat na potápění na dalších ostrovech.
Nejlepší začátek dne😂při dalším dnešním dvojitým ponoru doufám, že nafotím více než naposledy. Jedeme lodi asi 25 minut z Alona Beach na Balicasag Island což je místní Beverly Hills v potápění. Sjíždějí se sem potápěči z celého světa, aby viděli podmořský svět na Balicasag.

13 December 2017

Dnešní dva ponory opravdu stály za to. Pecka největší! Želvy 🐢🐢nezklamaly, tornádo Jack fish 🐟🐟🐟také ne. Viditelnost skvělá 👀👀a nezpočetně druhů ryb a korálů všech barev a velikostí!!
Ani návštěva pralesa a procházka po bambusových "hanging bridges" z období po 2.světové válce nezklamala. Úžasný zážitek, hlavně pro ty, co mají rádi houpací mosty😂😂🤣😂🤣. Dovezl nás tam místní fešák na tricykletu. Fotečka z tricykletu samozřejmě nesmí chybět 🙈🙉🙊
Čekáme na vylodění, neee fakt, normálně fronta až na nás přijde řada a budeme se moci ponořit do hlubin s 💣abychom viděli místní 🐚🦂🐙🦑🦀🐡🐟🐠🐢🐋.

12 December 2017

Zejtra máme 2 ponory na balicasag island, asi nejlepší potápění na boholu, vypadá to tam nějak takhle, tak uvidíme 😎 foto z vlastní výrobny bude.
Na výletě motorkou po panglau jsme se zastavili na Street food a pokecali s místníma babičkama odkud jsme:) grilovanému slepičímu pařátu jsme nakonec odolali 😅ale Red Horse pivu neeee, lokální výroba. Food Fest!!
Na doljo Beach jsme dorazili na motorce :) misto, kde je jedinečný západ slunce. Objeli jsme ostrov Panglao na motorce (35km). Na pokec Zastavili u místního stánku s jídlem, kde paní neuměla anglicky a po dlouhém domlouvani odkud jsem pochopila, že z Evropy, ale o České republice nikdy neslyšela:-))
Pohoda v poledne na pláži
Hrozne nas mrzí, že dnes nemůžeme do práce, no ale co se dá dělat, nějak to přetrpíme😤😤

11 December 2017

Tady nebude pochybnost o čerstvosti surovin🤣😂🤣😂
Alona beach
Ubytko vypadá luxusně :)
Jsme na boholu, maj tu skvělý vozítka 😂
Místní celebrita
Nádherný rodinný hotýlek La Casita Mercedes z koloniálních dob. Když přespat v Manile, tak jedině zde!!
Ranní výhledy z okna :)

10 December 2017

Hotýlek máme v koloniálním stylu :)
Romantická 1.večeře v Manile při cestě z letiště:-)) jednoduché, rychle a dobré!!
Přiletěli jsme na letiště do clarku, co jsme ale netušili že je to víc jak 100km do manily a taxík vyjde asi na 2000kc, takže nebudem trapčit a jedeme autobusem ( prej 3hodiny) aspoň bude nějaká kůlna, LTE jede a pivko ujde:)
Jsme v Dubaji, je to tu velký a moc se tu zdržovat nebudem :) za chvíli nám letí letadlo na Filipíny

9 December 2017

Cheers! A někdo si stihl ještě zahrát tančíky 😂😂
Čekáme na a380 a dáváme si pivko:)