Qatar, Vietnam · 7 Days · 10 Moments · December 2017

Bětka's tour through Vietnam


7 January 2018

7.1.2018, dnes jsme se jely podívat na nemocnici ve skála, která byla vybudována 1963. Vietnamci s čínskou spoluprací vybudovali, lazaret pro vojáky, kteři bojovali ve vietnamské válce. Nemocnice byla velmi dobře ukrytá. Tato nemocnice má až 17 pokojí, dále nabízel obrovský sál s kinem a dokonce i bazén. Tato pevnost má tři patra, my však jakožto navštěvníci můžeme spatřit pouze 2, poslední patro sloužilojako kancelář a ukryt velitelům. Nemocnice je napojená na elektriku u vodní systém, velmi sofistikované. Obecne ostrov Cat Ba sloužil v období vietnamské války jako zachranné utočiště. Určitě, stojí za shlednutí.
6.1.2018 Dnes jsme si zaplatily tour lodí, kde jsme prožily krasnou projížďku v zátoce halong bay s několika zážitky. První jsme si udělaly zastávku na kajacích, kde jsme si projely krásy přírody a přirodně vytvořených skalisek. Na lodi jsme zažili typický oběd, který byl velmi chutný. Po skvělém obědě jsme se vydaly na opičí ostrov, který je v okolí Cat Ba ostrovu velkým lákadlem. Opice byli přatelské ani bychom neřekli, že byly otravné. A nasledoval návrat na ostrov Cat Ba. Výlet nás stál 400.000VND. A za tento zážitek to velmi stálo, skvělý průvodce nás bavil celou cestu, ale s angličtinou budete dost bojovat, jelikož jejich přizvuk je velmi typický. Rezervaci jsme si vytvořili u místního překupníka nikoliv u hotelu.

6 January 2018

5.1.2018 Cannon fort. Po příjezdu na Cat Ba, jsme se rozhodovaly co budeme dělat. A našli jsme krasnou vyhlídku na ostrově s názvem Cannon fort. V nadmořské výšce 177 m. Ty to zákopy byly vybudované v roce 1942 a sloužili jako otřelovací stanoviště, úkryt a zbrojnice. Na toto místo vede z centra Cat Ba krasná procházka, která Vám zabere cca 30min. Na konci této prochazky Vas čeká užasný výhled na zátoku a kousek vietnamské historie.

3 January 2018

Sleeping bus.... to byl teda zažitek. Cesta suprově rychle utekla, ale nutno podotknout příště si lehnout dole, jelikož nahoře jsou dané průduchy klimatizace a fouká na Vás strašne studený vzduch ani dvě deky romu nepomohli, ale jak říkam jinak super zažitek když k tomu přidám luxusní záchody a kopu smíchu s mou partačkou nejlepši cesta busem ever.... viva la turecký záchod🤣🤣

2 January 2018

Tak navštěva Hanoje, byla spojena i s kulinarským potěšením. Měli jsme čest navštívit typicke pouliční občerstvení, tak i luxusnější restaurace... čas jsme měly i na studenskou kavarničku. Co se týká jidla, není možné vybrat nejlepší, každá zastávka měla své.... Ale je nutno podotknout, že jidlo v Hanoji je užasným zažitekem....

31 December 2017

Happy new year on gate B5 🤣🤣🤣🤣